Propozycje gimnastyki korekcyjnej dedykowane są dzieciom objętym pomocą pedagogiczno-psychologiczną.

Dzień dobry,
Informuję że od dziś tj. 19.05 przez trzy kolejne dni o godzinie 17 zamieszczać będziemy na naszej stronie fb filmiki z ćwiczeniami ogólnorozwojowymi dla dzieci.

Harmonogram ćwiczeń korekcyjnych na tydzień: 06.04 – 10.04.2020

Witam,
Od dziś przez trzy kolejne dni rozpoczynamy udostępnianie trzech nowych odcinków gimnastyki korekcyjnej online.

Biorąc
pod uwagę sugestie rodziców i Państwa, filmiki będą wrzucane na stronę
fb emjot o godzinie 17, ćwiczenia będą przebiegały wolniej i opis
wykonania będzie dokładniejszy, w każdym z odcinków „przemieszamy”
ćwiczenia na różne wady postawy dodając ćwiczenia ogólnorozwojowe.

Odpowiadając
na pytania rodziców dlaczego filmików nie można obejrzeć na głównej
stronie youtube? dlatego że aż tak bardzo nie chcemy tego
rozpowszechniać. Ćwiczenia mają być dostępne dzieciom i rodzicom
przedszkoli z którymi współpracuje nasza firma. Taki był pomysł i taka
też jest realizacja.

W tym tygodniu:
7.04 wtorek – ćwiczenia ogólnorozwojowe + zdrowe plecy
8.04 środa – ćwiczenia ogólnorozwojowe + zdrowe plecy + wzmocnienie mięśni brzucha
Do ćwiczeń w tym dniu potrzebna będzie mała piłka, najlepiej gumowa
9.04 czwartek – ćwiczenia ogólnorozwojowe + zdrowe plecy + wzmocnienie mięśni nóg

Pozdrawiam i życzę zdrowych, wesołych świąt Wielkanocnych

Harmonogram ćwiczeń korekcyjnych na tydzień: 30.03 – 03.04.2020

1.04, środa
– ćwiczenia ogólnorozwojowe część 2

2.04,czwartek

– ćwiczenia na stopę płaską i płasko – koślawą w tym dniu do ćwiczeń należy przygotować: mazaki lub kredki, szarfę lub tasiemkę, kocyk lub mały ręcznik

3.04, piątek
– ćwiczenia wzmacniające i rozluźniające mięśnie grzbietu

Drodzy Rodzice!

Zapraszamy do pobrania Leksykonu domowych ćwiczeń korekcyjnych i zachęcamy do ćwiczeń wspólnie z dziećmi

Witam,
W nawiązaniu do naszych rozmów telefonicznych z ubiegłego tygodnia chciałbym zaproponować Państwu zajęcia z gimnastyki korekcyjnej online.
Będą to krótkie 15 minutowe zajęcia prowadzone przez Panią Kasię Kusaj, fizjoterapeutkę pracującą w mojej firmie i prowadzącą zajęcia w większości przedszkoli z którymi współpracujemy.
Zajęcia rozpoczynamy we wtorek, 31.03 br o godzinie 16.
Zajęcia prowadzić będziemy do piątku 3.04 br, codziennie o tej samej porze, codziennie inny odcinek, codziennie inne ćwiczenia. Co dalej? Będziemy czekać na Państwa opinie, opinie rodziców, zobaczymy jaka będzie oglądalność.
Jeśli pomysł się spodoba, od kolejnego poniedziałku będziecie Państwo mogli liczyć na kolejne odcinki.
W jaki sposób będziecie mieć Państwo dostęp do zajęć?
Należy polubić na fb stronę emjot, centrum aktywności ruchowej dziecka, i … o godzinie 16 codziennie do piątku włącznie obejrzeć w sposób aktywny ze swoim dzieckiem kolejną porcję ćwiczeń korekcyjnych.
Dodatkowo tego samego dnia w godzinach wieczornych filmiki będą również dostępne na stronie emjot.edu.pl
Zapraszam, tym bardziej że temat jest zupełnie bezpłatny a biorąc pod uwagę że ruszać się trzeba:) to taka propozycja dla dzieciaków i ich rodziców.
Jedyna moja prośba, proszę o poinformowanie rodziców o pomyśle.
Czekam na Państwa opinie.

em-jot leksykon 3

(Po naciśnięciu em-jot leksykon 3 plik zaczyna się pobierać gdyby sam się nie otworzył prosimy, aby sprawdzić w zakładce pobrane)