Witajcie w czwartek 8 kwietnia

W tym tygodniu mamy do wykonania kilka zdań:
najpierw połącz cienie zwierząt, następnie ułóż puzzle, jeżeli rodzice mają taką możliwość proszę wydrukować kartę pracy, dziecko najpierw wycina elementy, a następnie składa w całość. Kolejna karta pracy to przypomnienie figur geometrycznych i kształtów znanych dzieciom, można połączyć linią odpowiedni kształt z pasującym miejscem, albo wyciąć i nałożyć je odpowiednio. Ostanie już zadanie polega na zapoznaniu się z ilustracjami historyjki obrazkowej, zastanów się co było pierwsze, co drugie, co kolejne i co ostanie. Postaraj się opowiadać całymi zdaniami. Życzę powodzenia, Pozdrawiam. Anna S.

Witajcie we wtorek 6 kwietnia

Dzisiaj szeregi i sekwencje. Na początek plansza z krótkim wyjaśnieniem. Dalej propozycje. Można wydrukować, można sobie narysować samodzielnie wg wzoru. W przypadku szeregowania od największego do najmniejszego lub odwrotnie, rozcinamy kartę pracy na pojedyncze elementy.

Jeszcze ćwiczenia słuchu fonematycznego. Tym razem na podstawie figur geometrycznych. Pamiętajmy o właściwym wymawianiu spółgłosek ( przykład: krótkie „m”, a nie „em”).

Powodzenia. K.Wioska